Strona główna

Aktualności

Podopieczni

Przekazanie 1% podatku

Statut

Poradnik pacjenta

Czym jest białaczka

Jak zostać Dawcą

Informacja dla Dawców

Pobranie szpiku. Filmy

Labolatoria

Przeszczepy szpiku

Rodzaje transplantacji

Koszty pozyskiwania szpiku

Test dawców

Strategia doboru Dawcy

Prawidłowe wyniki morfologii

Rozliczenie zbiórki publicznej z 2003 r.

Sponsorzy

Baner

Patronujemy:

statystyka83-400 Kościerzyna, ul. Wyspiańskiego 18a, tel./fax (0-58) 680-84-58 w godz. 10.00 - 20.00
oraz tel. kom. 512 327 617, e-mail: kafund@wp.pl

Wiktor Pepliński; 2 latka; Częściowy brak ciała modzelowatego i epilepsja. wada rozwojowa ośrodkowego układu nerwowego.
Wiktor urodził się 9 września 2009 roku. Stwierdzono u niego częściowy brak ciała modzelowatego, który jest wadą rozwojową ośrodkowego układu nerwowego. Dodatkowo cierpi na epilepsje.
Kornelia Radomska; 2 latka; ostra białaczka szpikowa; oczekuje na przeszczep szpiku
Kornelia ma dopiero dwa latka i zmaga się z ciężką chorobą. Zdiagnozowano u niej ostrą białaczkę szpikową. Tradycyjna, ciężka chemioterapia jest tylko przygotowaniem do przeszczepu szpiku kostnego, który daje szansę na pełne wyleczenie.
Jasiek ; 8 lat, Limfohistiocytoza hemofagocytarna. Oczekuje na przeszczep szpiku.
Mam na imię Jan i mam dopiero 8 lat. Dotychczas byłem zawsze pogodnym, uśmiechniętym i pełnym życia chłopakiem. W wolnym czasie grałem z rówieśnikami w piłkę, albo spędzałem czas na świeżym powietrzu w towarzystwie moich kochanych sióstr Olki i Zośki. Realizowałem swoje marzenia do pierwszego dnia ferii zimowych, kiedy to okazało się, że zachorowałem na wyjątkową chorobę - Limfohistiocytoza hemofagocytarna.
Nikodem Kolka, 12 lat, choroba: przewlekła choroba ziarniniakowa (CGD), czeka na przeszczep szpiku kostnego.
Kłopoty zdrowotne Nikodema rozpoczęły się już w kilka tygodni po przyjściu na świat. Wówczas to po raz pierwszy trafił na oddział szpitalny. Wkrótce potem został pacjentem Oddziału Hematologii Akademii Medycznej w Gdańsku i pozostaje nim do dziś.
Dawid Affelt, 6,5 roku, choroba: Ostra białaczka limfoblastyczna, diagnoza: 8 luty 2008, Zespół Downa - od urodzenia.
Dawidek urodził się z Zespołem Downa. Jest bardzo żywym, ruchliwym chłopcem. W lutym 2008 r. wykryto u niego Ostrą białaczkę limfoblastyczną. Obecnie poddawany jest intensywnemu leczeniu chemioterapią.
Kubuś Deresz, 2 latka, choroba: ostra białaczka szpikowa, diagnoza: styczeń 2008, czeka na przeszczep szpiku.
Kubuś Deresz zachorował na ostrą białaczkę szpikową w wieku 2 lat. Został zakwalifikowany do przeszczepu szpiku kostnego.
Andżelika Maluga, 7 latek, choruje od urodzenia, podejrzenie: zespół MOMO
Andżelika urodziła się z "wodogłowiem" i "krwawieniem do centralnego układu nerwowego". Do tego doszła "moczówka prosta" i "stenoza tętnicy płucnej".
Piotruś Kanclerz, 2 latka, choroba: Ostra białaczka limfoblastyczna, diagnoza: styczeń 2008 r.
Piotruś urodził się w grudniu 2005 roku. Był zdrowym chłopcem do czasu gdy w styczniu 2008 r. rozpoznano ALL.
Alicja Orlikowska 14 lat, choroba: kardiomiopatia rozstrzeniowa. Czeka na przeszczep serca.
Ala ma 14 lat, czeka na przeszczep serca. Choruje od urodzenia na kardiomiopatię rozstrzeniową.
Paulinka Kliczkowska, ur. 19.04.2005; od urodzenia Zespół wad rozwojowych.
Paulinka ma w tej chwili (06.02.2008) prawie trzy latka. Urodziła się w stanie zamartwicy z wieloma wadami wrodzonymi, z l punktem Agar. Od pierwszych chwil walczyła o życie.
Nikola Sieradzka, 2 latka, ostra białaczka szpikowa M7, diagnoza: 8 maj 2007
Nikola urodziła się 26.09.2005r . W maju 2007 roku zdiagnozowano u Niej ostą białaczkę szpikową M7. Czeka na przeszczep szpiku.
Klaudia Ścieszyńska; urodzona: 3.05.2003r. Schorzenie: Rozległy rozszczep kręgosłupa: piersiowo, lędźwiowo, krzyżowy. Wodogłowie, porażenie kończyn dolnych, urostomia oraz epilepsja.
Dziewczynka wymaga szczególnej opieki oraz specjalistycznej rehabilitacji które są poza zasięgiem finansowym rodziców.
Żaneta Szwagierek; 13 lat. Chłonniak anaplastyczny. Diagnoza: luty 2006 roku
Żaneta Szwagierek urodziła się 23 lutego 1993 roku. Choroba nowotworowa chłonniak anaplastyczny. Diagnoza postawiona w lutym 2006 roku.
Od 20 stycznia, z przerwami, Żanetka przebywa w Akademii Medycznej w Gdańsku na Oddziale Hematologii Dziecięcej.
Sandra Busłowicz, 3 latka, neuroblastoma: diagnoza: styczeń 2005. Po przeszczepie szpiku.
Sandra urodziła się 3.10.2003r. Była zdrowym, roześmianym i szczęśliwym dzieckiem. W styczniu 2005r zaczęły się kłopoty z nóżkami. 03-06-2006 wykonano I rezonans magnetyczny. Wykazał on wielkiego guza penetrującego do kanału kręgowego.
Tomek, 5 lat, choroba: ciężki złożony niedobór odporności SCIDX - po przeszczepie szpiku. Diagnoza: po urodzeniu.
Tomek jest pacjentem Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu.
Ma 5 lat i od urodzenia jego stan zdrowia musi być bardzo dokładnie monitorowany.
Szymek Wirkus, 4 lata, neuroblastoma. Diagnoza: listopad 2002
Gdy Szymuś miał 2 tygodnie Zachorował na zapalenie oskrzeli i płuc - pierwszy antybiotyk, potem drugi i następny. Zrobiono usg i rtg jamy brzusznej – podejrzenie padło na neuroblastomę - wykryto 12 cm guza. Rozpoczęto chemioterapię po której 18.02.2004 w trakcie operacji w Szpitalu Wojewódzkim w Gdańsku - wycięto 2 jednocentymetrowe guzy.
Roksana Szulist, 6 latek, choroba genetyczna: "Zespół IUGR" - diagnoza: 2004 r.
Roksana urodziła się 6 lat temu mając 47 cm wzrostu i 1650 kg. Przez pierwsze dwa lata nic nie wskazywało na jest na cokolwiek chora. W wieku 4 lat wykryto “wewnątrz maciczne zahamowanie wzrostu”. Po wykonaniu szeregu badań lekarze zdiagnozowali "Zespół IUGR".
Basia Di Giusto, 2 latka; ostra białaczka limfoblastyczna - diagnoza: 14.11.2005 - opuściła nas 24.02.2006 :-(
14 listopada 2005 r. Basia została przewieziona do Akademii Medycznej w Gdańsku na oddział hematologii dziecięcej. Tam wykonano jej badania (biopsję szpiku, punkcję, morfologię z rozmazem). Wyniki wykazały ostrą białaczkę limfoblastyczną (ALL common).
Mateusz, 17 lat, ostra białaczka szpikowa M5, diagnoza: 28.10.2005
Od 28 października 2005 r. przebywa w Klinice Pediatrii, Hematologii, Onkologii, Endokrynologii Akademii Medycznej w Gdańsku z powodu ostrej białaczki szpikowej – M5 i jest w trakcie intensywnego leczenia za pomocą chemioterapii.
Jagoda Barkowska: lat 8: Ostra białaczka limfoblastyczna + chłoniak - diagnoza:25.02.2005 - opuściła nas 11.02.2006 :-(
Jagoda urodziła się 23.07.1997r. W wieku 8 lat wykryto u Niej ostrą białaczkę limfobla- styczną oraz chłoniaka. Stwierdzono jednocześnie rearanżację z udziałem chromosomu regionu 11q23. Od 25.02.2005 roku przebywa w Akademii Medycznej w Gdańsku.
Kacperek Reszka; 1,5 roku; nowotwór złośliwy neuroblastoma IVst. - diagnoza: listopad 2004
Nazywam się Sylwia Reszka i jestem matką 1,5 rocznego Kacperka leczącego się w Klinice Hematologii, Chemioteraii i Onkologii Dziecięcej w Gdańsku. Mój synek choruje na nowotwór złośliwy neuroblastoma IVst. Kacperek choruje od 6mca życia, tzn. dopiero wtedy nowotwór został wykryty; miał ok. 13-15cm i umiejscowiony był pomiędzy jelitami....
Magdalena; 7,5 roku; dysplazja ektodermalna
Nasza córka Magdalena jest od urodzenia niepełnosprawna. Magda ma obecnie 7,5 roku i cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną zwaną dysplazją ektodermalną. Córka została zdiagnozowana w wieku 2 lat i 6 miesięcy.
Dominika Spichalska: lat 6: choroba: glejak (guz mózgu)
Mariola i Jacek Spichalscy, mieszkańcy Malborka mają dwie wspaniałe córeczki, roczną Nikolę i sześcioletnią Dominikę. Ich życie zawaliło się wraz z informacją o chorobie starszej z córeczek.
Kacperek Dudkiewicz, 4 latka; choroba: naczyniak limfatyczny
Nasz synek Kacperek ma 4 latka. W tym okresie życia dziecka rodzice zazwyczaj już dawno cieszą się z wypowiadanych przez dziecko słów, wysłuchują piosenek i wierszyków. My jesteśmy szczęśliwi, że nasz synek żyje, a od niedawna zaczął do nas wołać: "mama" i "tata". Dla nas to już jest cud, bowiem Kacperek urodził się z olbrzymim guzem.
Joasia Zwiercan; lat 14; choroba: Zespół mielodysplastyczny - diagnoza: 06.05.2003 - opuściła nas 26.07.2005
Jeszcze niedawno sama pomagała potrzebującym. W przeddzień wykrycia choroby zbierała środki na "Pomoc dzieciom z Afryki", sama inicjowała i zbierała pieniądze dla "Schroniska dla zwierząt".Teraz sama potrzebuje pomocy.
Przemyslaw Gorny; lat 17; choroba: Ostra Bialaczka Szpiku - diagnoza: luty 2003 - opuścił nas przed upływem roku, od wykrycia choroby :-(
Przemek mieszkał w Kartuzach. Był uczniem liceum. Od wielu miesiecy przebywał w Klinice Hematologii AM w Gdansku. Rodzicow nie stac było na ponoszenie kosztow zwiazanych z leczeniem, ktore zakonczyc musiało sie przeszczepem szpiku.
Ola Mahmud; lat 3,5; chorba: syndrom eec
Mam na imię Ola, mam 3,5 roku i mieszkam w Gdyni. Moi rodzice mówią, że jestem największym szczęściem ich życia. I wcale nie przeszkadza im to ze moje rączki nie są takie ładne jak rączki moich koleżanek i kolegów, że moje ząbki nie mają szkliwa i że już mi się pokruszyły.