Strona główna

Aktualności

Podopieczni

Przekazanie 1% podatku

Statut

Poradnik pacjenta

Czym jest białaczka

Jak zostać Dawcą

Informacja dla Dawców

Pobranie szpiku. Filmy

Labolatoria

Przeszczepy szpiku

Rodzaje transplantacji

Koszty pozyskiwania szpiku

Test dawców

Strategia doboru Dawcy

Prawidłowe wyniki morfologii

Rozliczenie zbiórki publicznej z 2003 r.

Sponsorzy

Baner

Patronujemy:

statystyka83-400 Kościerzyna, ul. Wyspiańskiego 18a, tel./fax (0-58) 680-84-58 w godz. 10.00 - 20.00
oraz tel. kom. 512 327 617, e-mail: kafund@wp.pl


Kacperek Dudkiewicz, 4 latka; choroba: naczyniak limfatyczny
(Powrót do listy Podopiecznych)


Nasz synek Kacperek ma 4 latka. W tym okresie życia dziecka rodzice zazwyczaj już dawno cieszą się z wypowiadanych przez dziecko słów, wysłuchują piosenek i wierszyków. My jesteśmy szczęśliwi, że nasz synek żyje, a od niedawna zaczął do nas wołać: "mama" i "tata". Dla nas to już jest cud, bowiem Kacperek urodził się z olbrzymim guzem - naczyniakiem limfatycznym, który nie tylko deformuje mu twarz, ale przede wszystkim uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie - czyli oddychanie, jedzenie, rozwój mowy. W Polsce chłopiec przeszedł bardzo bolesne leczenie i operacje, które niestety nie na wiele się zdały.

Pojawiła się jednak szansa na to, że nasz synek odzyska pełną sprawność. Kacperek przeszedł dwie szczęśliwe operacje w niemieckiej klinice w Marburgu, gdzie lekarze stwierdzili, że chory język, krtań i uszko odzyskają swoje prawidłowe funkcje, a guz da się całkowicie usunąć ale do tego potrzebne są dodatkowe operacje a potem jeszcze operacje plastyczne. Lekarze niemieccy usunęli prawie kilogramowy guz twarzy, dzięki czemu Kacper jest weselszym i spokojniejszym dzieckiem bo guz przestał go ciążyć i zasłaniać pole widzenia prawego oczka, a symetria twarzy znacznie się poprawiła.

Kacperek oddycha przez metalową rurkę umieszczoną w krtani, może jeść tylko rozdrobnione pokarmy. Od niedawna zaczął wydawać dźwięki i mówi niektóre proste wyrazy. Jego rozwój psychiczny jest najzupełniej prawidłowy. Mimo złowróżbnych przepowiedni lekarzy Kacper żyje, rozwija się znakomicie i jest bardzo mądrym dzieckiem.

Żeby chłopiec mógł żyć i normalnie funkcjonować musi przejść jeszcze kilka bardzo kosztownych operacji, które przekraczają nasze możliwości finansowe. Cały ten kosztowny i konieczny proces leczenia będzie możliwy dzięki dalszemu wsparciu ze strony tych, którym leży na sercu dobro małego Kacperka.

 

N u m e r   k o n t a

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą" 
nr konta: PKO BP XV/O Warszawa 50 1020 1156 0000 7902 0007 7248
z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitację Dudkiewicz Kacper